Cik pamatota ir leģenda par Mildu? 1
Annas tantei no Jēkabpils (sk. teikto 18.07.2012. numurā, 16. lpp.) neviens nav devis tiesības visas vecās paaudzes vārdā nosodīt cilvēku ne bez pamata doto vārdu Brīvības pieminekļa sievietei Mildai.
Citēju Mildas Vinteres, dzim. Krastiņas, kādreiz rakstītā teksta saīsinātu fragmentu: “Mani sauc Milda, dzim. Krastiņa. Mīlgrāvī dzīvojot, iepazinos ar Alfrēdu Aleksandru Vinteru. 1927. gada Ziemassvētkos apprecējāmies. Kad Alfrēds ieguva dziedoņa slavu, kādos dārza svētkos iepazināmies ar tēlnieku Kārli Zāli. Tas izmainīja manu dzīvi. Es kļuvu, kā tagad sauc, par leģendu. 1935. gadā Kārlis Zāle pabeidza Brīvības pieminekli pēc projekta – “Mirdzi kā zvaigzne”. Tauta runāja, ka sieviete pieminekļa virsotnē ļoti līdzinoties man. Nezinu kāpēc, bet tautā arī sāka dēvēt to manā vārdā par Mildu.”
Alfrēds Vinters komentārus neprasa. Viņa dziesmas ar baudu klausāmies. Annas tantes kādreizējās antipātijas tālajos ulmaņlaikos pret kādu Mildu, droši vien kaimiņieni, ir viņas personīgā lieta.
Cienījamie lasītāji! Kā domājat, vai ir tiesības mūsu svētāko – Brīvības pieminekli – saukt parastas sievietes vārdā? Vai šis vārds skan mīļi vai svētumu zaimojoši? Jūsu domas gaidīsim elektroniski – [email protected] vai rakstiski Dzirnavu iela 21, Rīga, LV – 1010. |